Pēteris Laucis

Krūšu samazināšana

Krūšu operācija
Procedūra

Š

ī procedūra ne tikai samazina krūtis, bet atbrīvo arī sievieti no psiholoģiskā, fiziskā diskomforta, uzlabo krūšu formu. Pārlieku lielas krūtis rada muguras sāpes, kakla, plecu sēpes un citas veselības problēmas.

Operācijas laikā tiek izgriezti liekie krūšu audi un āda, pārvietots krūts gals un ja nepieciešams samazināta areola un uzlabota krūšu forma. Samazinot ļoti lielas krūtis, krūšu galiņš (areola) var tik pārstādīts.

Operācijas ilgums

2 līdz 3 stundas

Anestēzija

Tiek izmantota vispārējā enestēzija.

Ārstēšanās

Atkarīgs no procedūras, bet lielākoties stacionāra. Pacients var atgriezties majās nākamā dienā vai arī pavadīt vairākas dienas slimnīcā.

Iespējamie blakus efekti

Uztūkums un ilglaicīga dzīšana.

Risks

Nelīdzenas un asimetriskas rētas, krūšu galiņa nejūtīgums, atšķirīga krūšu forma, asinsrites traucējumi krūšu galiņos un to pilna vai daļēja nekroze.

Atveseļošanās

Lielākoties pacienti atgriežas pie normālām aktivitātēm pēc 1-2 nedēļām, bet aktīvas fiziskās aktivitātes un nodarbe ar sportu ieteicama 3 -6 nedēļas pēc operācijas. Mazgāties dušā var sākt no 4. pēcoperācijas dienas. Peldēties un iet vannā var ne ātrāk kā 3-4 nedēļas vai kad visas brūces ir pilnībā sadzijušas.

Rezultāts

Ilgstošs. Dzīves laikā, dabīgās novecošanās rezultātā vai ievērojama ķermena svara izmainu gadījumā krūšu forma var mainīties. Arī grūtniecība un bērna barošana var izmainīt krūšu formu un izskatu.