Pēteris Laucis

Vēdera ādas nostiepšana

Procedūra

L

iekā āda un taukaudi tiek ķirurģiski likvidēti no vēdera priekšējās un lejas daļas. Atkarībā no attiecīgā pacienta vajadzībām, muskuļi vēdera priekšējās sienas daļā tiek nostiepti. Iegriezums tiek veikts pusmēness formā vēdera lejas daļā zem liekās ādas un nokareniem taukaudiem(tā garums ir atkarīgs ādas un tauku daudzuma,kas ir jānoņem). Operācijas laikā ievieto drenas, kuras izņem 2-3 pēcoperācijas dienā, kad šķidruma daudzums tajās ir mazs.
Reizēm vienlaicīgi veic tauku atsūkšanu no vēdera priekšpuses.

Operācijas ilgums

Aptuveni 2 līdz 3 stundas

Anestēzija

Parasti pacientam tiek veikta vispārējā anestēzija.

Ārstēšanās

Atkarīgs no pacienta veselības stāvokļa un ārsta ieteikumiem. Stacionārā jāuzturas 3-4 dienas. 2 līdz 3 nedēļas jālieto vēdera saturoša josta vai speciālais pēcoperāciju apģērbs.

Iespējamie blakus efekti

Diskomforts, uztūkums, operētā daļa jūtīga.

Risks

Infekcija, asiņošana zem ādas vai iegriezuma vietā, plaušu embolija (trombs var aiziet līdz plaušu asinsvadiem), rētas (keloidi), ilglaicīga sadzīšana, šķidruma (seromas) krāšanās zem ādas, iespējams ka nepieciešama neliela koriģējoša operācija.

Atveseļošanās

Pacients var atgriezties darbā pēc divām līdz četrām nedēļām. Uzsākt aktīvas fiziskās darbības var pēc aptuveni četrām līdz sešām nedēļām. Rētas izbālē un paliek nemanāmas aptuveni pēc trijiem mēnešiem līdz viena gada laikā pēc operācijas.

Rezultāts

Ilgstošs. Straujas ķermeņa svara izmaiņas un grūtniecība var ietekmēt rezultātu.